czwartek, 1 sierpnia 2019

while True: learn(), czyli chciałbym być programistą


W moim nie za długim życiu zdarzyło mi się napisać kilka programów, ot dla zabawy. Nigdy nie wiedziałem dlaczego wtedy mój kot patrzył na mnie jakoś inaczej... aż do dzisiaj.

W while True: learn() wcielamy się się w programistę pracującego nad uczeniem maszynowym. Po chwili przerwy na kawkę bohater zauważa że jego kod został skończony a przy klawiaturze siedzi jego kot. Postanowił więc wykorzystać swoją wiedzę w uczeniu maszynowym i napisać tłumacz z kociego na nasze. I tu wchodzimy my - gracze.


Fabuła gry jest utrzymana w humorystycznym tonie, w sumie czego innego się spodziewać - chcemy przecież przetłumaczyć język koci. Po drodze przyjmujemy różne zlecenia za które otrzymujemy pieniądze, za które możemy kupić ubrania dla kota (tak, ubranie z 3Wiedźmin3 też jest). No i jakieś ulepszenia do komputera, ale kto by się tym przejmował.



Mechanika gry w założeniach jest prosta - wszystkie dane są symbolizowane przez kolory i kształty - czerwony, zielony i niebieski oraz kółko, kwadrat i trójkąt, w różnych kombinacjach. Naszym zadaniem jest je posegregować. Tutaj gra przypomina inną, o podobnej tematyce, Human Resource Machine. Przy segregacji pomocne będą nam moduły odpowiedzialne za różne akcje, na przykład dzielenie wejścia na różne kolory, odrzucanie danego kształtu czy równe rozłożenie wejścia na dwa wyjścia.
Poza wspomnianymi zadaniami dostaniemy też do rozwiązania inne problemy - może to być zaprogramowanie autonomicznego auta (szczerze, dalej nie do końca rozumiem jak to działa, ale jest to bardzo ładnie graficznie pokazane) oraz rozwijanie startup'ów (zazwyczaj w podobny sposób jak zwykłe problemy, lecz z możliwością wgrywania 'patchów').

while True: learn() jest łatwiejszą wersją gier takich jak SHENZHEN I/O czy TIS-100, przez co jest dużo bardziej przystępna. Jeśli ktoś lubi gry logiczne oparte na programowaniu, lecz nie do końca zna się na samym pisaniu programów while True: learn() jest naprawdę fajną opcją. Zdecydowanie polecam. A teraz idę pytać mojego kota o pomoc w wspomnianym SHENZHEN I/O.

P.S.
Zastanawia mnie czy kot rozwiązujący problemy programistyczne jest nawiązaniem do słynnej gumowej kaczuszki? Dajcie znać co o tym myślicie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz